Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je největší univerzitou, která se zabývá chemií, chemickou technologií, biochemií, biotechnologií a potravinářskou chemií ve střední Evropě.
Během své téměř dvousetleté historie nabízí tato mezinárodně uznávaná univerzita všem studentům kromě progresivních studijních oborů také přístup ke špičkovým technologiím a možnost realizovat svůj talent v zahraničí.
Absolvent této univerzity má předem zaručené a dobře placené zaměstnání v ČR i zahraničí.
Univerzita je proslulá svou historií, která dala základ počátkům výuky chemie v českých zemích.
Po založení pražského polytechnického ústavu v roce 1806 byly otevřeny dvě katedry matematiky a chemie. Od roku 1920 byl ústav jedním ze sedmi oddělení Českého vysokého učení technického a v roce 1952 se Vysoká škola chemicko-technologická v Praze stala samostatnou vysokou školou.
Mezi absolventy univerzity patří řada renomovaných chemiků, například profesor Otto Wichterle, vynálezce měkkých kontaktních čoček, které v současné době nosí asi 100 milionů lidí na celém světě. Vladimír Prolog, nositel Nobelovy ceny za chemii, absolvoval tuto univerzitu v roce 1928.
Univerzita nabízí tříleté bakalářské obory, dvouleté magisterské obory a tříleté doktorské obory. Spolupráce s velkým množstvím zahraničních univerzit tak skýtá možnosti kombinovat studium i v zahraničí.
Hodnocení studenta se provádí v Evropském systému přenosu a akumulace kreditů /ECTS/.
Více informací o univerzitě najdete na adrese: www.vscht.cz.
Institut cizích jazyků, jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky s.r.o. ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou pořádá jednoletý akreditovaný program, který si klade za cíl přípravu absolventa k úspěšnému přijetí k řádnému studiu VŠCHT.
Jedná se o kurz celoživotního vzdělávání určený pro zahraniční studenty, kteří posléze chtějí studovat obor chemie, ropný průmysl, ochrana životního prostředí.
Program kurzu je uzpůsoben ke komplexní přípravě studenta ke zdárnému přijímacímu řízení i k následnému řádnému studiu.